ניתוח מוס | ניתוח מוז | ניתוח מוהס

המרפאה שלנו עובדת!
ממשיכים לקבל מטופלים בהתאם להנחיות משרד הבריאות

בימים אלה של התפשטות וירוס הקורונה והמחלה Covid-19, אנו מקפידים על מיעוט אנשים במרפאה, ריווח התורים וכמובן על חיטוי והגיינה ושמירה על הנחיות משרד הבריאות

מוז \ מוס (או בשפה המקצועית מוהס) הנה השיטה המתקדמת בעולם לטיפול בסרטן עור. הניתוח מיועד לטפל בגידולים בפנים, שם יש חשיבות קוסמטית עליונה, וצורך לשמר מה שיותר רקמה בריאה. בנוסף, אני מבצע ניתוחי מוס להסרת גידולים בכפות ידיים ורגליים, גידולים שחזרו לאחר הסרה קודמת, וגידולים אלימים, בעלי סיכון גבוה לחזרה.

אנו מטפלים בעיקר בגידולים מסוג סרטן תאי בסיס ותאי קשקש. הטיפול במלנומה בשיטה זו עדיין בחיתולים, והוא שנוי במחלוקת.

* לניתוח מוהס, יש מספר שמות שגורים: ניתוח מוז, ניתוח מוס, ניתוח מוהז, ניתוח Mohs – כל השמות הללו מתארים את אותה הפרוצדורה אותה אני מתאר כאן.

כיצד מתבצע ניתוח מוז:

בסרטון תיאור מקוצר לגבי שיטת מוהס, תוכלו להעמיק את המידע בקריאה בהמשך העמוד

לניתוח מוז מספר שלבים:

לאחר הרדמה מקומית, מבוצעת הסרה של הגידול. שלב זה לוקח כעשר דקות, ולאחריו ממתין המטופל עם פצע חבוש בפינת ההמתנה.

את הגידול שהוסר אנו לוקחים למעבדה, שם מתבצעת הקפאה ובהמשך חיתוך לפרוסות של הרקמה. מפרוסות אלו מכין הטכנאי שקופיות הנבדקות על ידי המנתח תחת המיקרוסקופ. תהליך זה לוקח כשעה.

במידה ויש עדיין שארית של גידול בשוליים, אנו מרחיבים את הכריתה, אך רק במקומות בהם ראינו נוכחות גידול. שוב מתבצעת הקפאה, ושוב נבדקת רקמה תחת המיקרוסקופ.

יש חשיבות רבה לכך שהמנתח הוא זה שקורא את השקופיות תחת המיקרוסקופ. בדרך זו, רמת הדיוק לגבי מיקום שארית גידול והסרתו המלאה גבוהה ביותר.

לאחר שהגידול הוסר, מתבצע שיחזור, תוך שימת דגש על תוצאה אסטתית ותפקודית מירבית. ברוב המיקרים נבצע את השחזור מייד, כך שבסוף היום משתחרר המטופל לביתו. במיקרים נדירים, כשיש צורך בשחזור מורכב, יתבצע השחזור מאוחר יותר. עד אז, ניתן להשאיר את הפצע הפתוח חבוש.

כל התהליך לוקח בממוצע כשעתיים, אך לעיתים יכול לקחת זמן רב יותר. יש להתכונן לכך ע”י נוכחות מלווה, סנדוויץ’, ספר ובעיקר הכנה נפשית, ולדעת כי בסופו של יום אנו הולכים הביתה “נקיים” מגידול. על ההחלמה מניתוח מוהס ניתן לקרוא כאן>>>

השיטה יעילה ביותר, אין בכך ספק, אך חשוב להבין כי אין שיטה המבטיחה 100% ריפוי.

איזו שיטה שלא תהיה, היא אינה מהווה תחליף להימנעות מחשיפה מוגזמת לשמש- את החשיפה יש לכוון לשעות הבקר המוקדמות ולאחה”צ. יש להגן מקרינה ע”י כובע, חולצה, משקפי שמש וקרם הגנה.

וכמובן להיות עירניים. פצעים שאינם מחלימים, כתמים לא מוכרים, נקודות חן ששינו את צורתן, כל אלו צריכים לעורר את חשדנו, ויש לפנות בהקדם לרופא עור או כירורג פלסטי.

גילוי מוקדם מאפשר ניתוח קטן יותר, ואף יכול להציל חיים !!!

מידע נוסף על ניתוח בשיטת מוהס:

כבר בשנות השלושים של המאה העשרים שקד ד”ר פרדריק מוהס, כירורג מאוניברסיטת מילווקי בארה”ב, על מציאת תרופה למחלת הסרטן.

הוא ניסה להזריק ולמרוח חומרים שונים על רקמות הנגועות בסרטן, ולראות את התגובה תחת מיקרוסקופ.

תופעת לוואי לה לא ציפה, היתה שימור או ייצוב של הרקמה כך שהתאים נראים בבירור תחת המיקרוסקופ.

אם כך, חשב לעצמו, אני יכול למרוח משחה כלשהי, לכרות את הגידול בשוליו, ולראות בצורה ברורה תחת המיקרוסקופ כי כרתתי את כולו בשלמות.

תחילה בצניעות, ובהמשך בהיקפים הולכים וגדלים תפשה השיטה מקום בעיקר בתחום גידולי העור.

בשנות החמישים חלה פריצת דרך נוספת. המנתחים ראו כי במקום למרוח את המשחה הכואבת, ולהשאירה מספר ימים על העור, ניתן לכרות את הגידול, להקפיא אותו , וגם כך לראות את התאים בצורה ברורה. כל התהליך התקצר לשעות ספורות.

מאז שנות השמונים אנו עדים לעליה ניכרת בשכיחות סרטן העור. הסגידה לשמש של אמצע המאה העשרים החלה לגבות את המחיר בשכיחות הולכת ועולה. רק בארץ אנו נתקלים בכ- 15,000 מקרים חדשים לשנה של סרטן עור, עם עליה של 5% כל שנה. בארה”ב, ומן הסתם גם אצלנו, כל אדם שני מעל גיל 60 יחלה בסרטן העור.

רוב מקרי סרטן העור הם מסוג סרטן תאי בסיס (BCC ), גידול המתפשט מקומית והורס את הרקמה. הגידול שולח גרורות רק במקרים נדירים.

סרטן נוסף הנפוץ פחות הוא סרטן תאי הקשקש (SCC ). סרטן זה אלים יותר, בנוסף להרס הרקמה המקומית, יכול במקרים שכיחים יותר מקודמו לשלוח גרורות.

מלנומה ממארת היא האלימה מבין גידולי העור. מתפתחת בד”כ מנגעים הנראים כנקודות חן, וזו אחת הסיבות לגילוי מאוחר שלה. המחלה עלולה לשלוח גרורות ולסכן חיים.

יש שיטות רבות לטיפול בסרטן העור– כריתה כירורגית, צריבה, הקפאה ועוד. לא כל שיטה מתאימה לכל מצב, ויש להתאימה למקרה.

שיטת מוהס הוכחה כשיטה היעילה ביותר בהסרת גידולי עור. אחוזי הריפוי של השיטה הם הגבוהים ביותר, ועומדים על 95-99%.

שיטת מוהס אינה מיועדת לכל גידול. היא אמנם יעילה, אך יקרה וגוזלת זמן. יש צורך במנתח מיומן ומוסמך, טכנאי מעבדה שהוכשר במיוחד, וציוד מעבדה משוכלל.

היא מיועדת לטפל בגידולים בפנים, שם יש חשיבות קוסמטית עליונה, וצורך לשמר מה שיותר רקמה בריאה. גידולים בכפות ידיים ורגליים, גידולים שחזרו לאחר הסרה קודמת, וגידולים אלימים, בעלי סיכון גבוה לחזרה.

בשיטת מוז, אנו מטפלים בעיקר בגידולים מסוג סרטן תאי בסיס ותאי קשקש. הטיפול במלנומה בשיטה זו עדיין בחיתולים, והוא שנוי במחלוקת.

 1. מאת שם בדוי…
  26 בפברואר 2015 ב-11:24 am
  התלבטות לגבי ניתוח מוז
  דוקטור שלו. אני בן 50 ויש לי פצע גדול של על לחי ימין ונאמר לי שזה BCC, הרופא בקופת החולים הציג לי שתי אפשרויות: 1. לבצע ניתוח רגיל סביב הפצע 2. לבצע בשיטת מוז ואז ואז הפצי יהיה קטן יותר. בשיטת מוס אני צריך לחכות יותר זמן לתור במרפאה אחרת. גם ברמה האסתטיות, הרופא הציג 2 אפשרויות: אפשרות של מתיחת העור אבל אז יישאר 2 חתכים מהצדדים, או להשתיל חתיכת עור ממקום אחר בגוף. אני מתלבט מה לבחור? ניתוח רגיל ומיידי או מוס? מתיחת העור או שתל? תודה מראש י
  • מאת דוקטור אהוד מילר
   27/02/2015 ב-13:01
   שלום לך קשה להעריך מה זה גידול גדול בלי לראותך בכל מקרה, גידול BCC גדול בלחי יצריך הסרה בשיטת מוהס, בכדי לודא כי הנגע הוסר בשלמות, ולאפשר שיחזור לא יתכן כי נכרות את הנגע, נבצע שחזור , ואחרי שבועיים תחזור התשובה הפתולוגית כי הנגע לא הוסר בשלמות סוג השחזור ייקבע בהתאם לגודל החסר , מיקום ותכונות העור של המטופל. נוכל לדעת זאת רק לאחר הסרה מלאה של הגידול בשיטת מוהס בהצלחה
 2. מאת אלכס
  4 במרץ 2015 ב-10:13 pm
  מועד לניתוח מוז
  ד"ר מילר שלום אובחן לי גידול מסוג BCC בגבה ונקבע לי תור לניתוח מוז בבית חולים ציבורי לעוד 6 חודשים האם זה סביר? מה אתה ממליץ?
  • מאת דוקטור אהוד מילר
   04/03/2015 ב-22:14
   אלכס שלום, חצי שנה זה זמן רב מידי להמתנה, ולא מומלץ לחכות זמן כה רב המתנה סבירה היא חודש- חודשיים, לא יותר הייתי מחפש מענה במקום אחר.
 3. מאת משה
  4 במרץ 2015 ב-10:17 pm
  דחיית ניתוח מוז
  אני אמור לעבור ניתוח מוז במאי שמעתי כי הצלקות יכולות להיות לא טובות בגלל השמש, וזה ממש לפני הקיץ. מה לעשות? לדחות את הניתוח לחורף?
  • מאת דוקטור אהוד מילר
   04/03/2015 ב-22:18
   שלום לך לא כדאי לדחות את הניתוח זה נכון כי שיזוף של צלקות יכול לגרום להן להיות ברורות יותר אבל שמש יש כאן כל השנה פשוט כדאי להגו על הצלקות מהשמש עם פלסטר או קרם הגנה וכמובן לא לשזף את הצלקות במתכוון
 4. מאת מירה
  5 במרץ 2015 ב-8:54 am
  נגע עורי על קצה האף
  לפני כחודשיים נטלו ביופסיה של נגע עורי מקצה האף. תשובה פתולוגית: SCC IN-SITU שלא נכרת בשלמות. בביקורת אתמול: "אזור שקט. נטלו ביופסיה נוספת". רוצה להיבדק אצלך. האם לחכות לתשובת הביופסיה השניה או יש צורך לקבוע מיד תור במרפאתך? האם בשיטת מוהס הצלקת קטנה יותר מאשר בשיטות הכריתה הרגילות?
  • מאת דוקטור אהוד מילר
   06/03/2015 ב-00:00
   שלום לך ניתן לקבוע תור נבדוק אותך ונראה לא בטוח שניתוח זה הפתרון היחיד
 5. מאת דוקטור אהוד מילר
  5 במרץ 2015 ב-11:58 pm
  שלום לך ניתן לקבוע תור צריך לבדוק אותך לא בטוח שניתןח זה הפתרון היחיד
 6. מאת אלעד
  26 במרץ 2015 ב-10:24 am
  לגבי ניתוח בשיטת מוז
  אמא שלי בת 70 התגלה גידול קרצינומה בקצה האף. גודלו הוא כ- 0.7 סנטימטר. המליצו לנו לבצע הסרת הגידול בשיטת מוז אך מתלבטים לגבי הצלקת וכן לגבי ניתוח עם סכנה לזיהום בבתי החולים. האם קיימת אופציות ללא ניתוח שלא מצריכות אישפוז בבית חולים? האם ניתן לבצע אצלך את הסרת הגידול ומה המחירים של ניתוח בשיטת מוז מול שיטות אחרות? תודה
  • מאת דוקטור אהוד מילר
   26/03/2015 ב-23:25
   שלום לך ניתוח מוהס במיקום של קצה האף יאפשר הסרת הגידול בודאות גבוהה. אך מיקום זה יצריך שחזור, אם בעזרת ניוד רקמות סמוכות או אף מהמצח, או שתל עור. בדכ אין צורך באשפוז, אך זה ניתוח שמשאיר צלקות. אופציה אחרת שניתן לשקול היא קרינה מקומית, שיעילותה קרובה לזו של ניתוח, והיא אינה משאירה צלקות. קרינה מצריכה ביקורים יומיומיים למשך מספר שבועות. נוכל לדבר עוד על האפשרויות לאחר בדיקת אמך בפגישה פנים אל פנים אז גם נוכל לדון בעלויות בהצלחה
 7. מאת BENNY
  12 במאי 2015 ב-2:12 pm
  פצע בקצע האף שאינו מגליד
  האם אפודיקס 5 קרם עשוי לרפא לאחר ביופסיה זוהה BCC CELL CARCINOMA SUPRATIP MID
  • מאת דוקטור אהוד מילר
   13/05/2015 ב-14:29
   שלום לך אפודיקס מתאים לגידולים מאוד שטחיים באבחנה פתולוגית של BCC מדובר בנגע עמוק יותר מטווח ההשפעה של אפודיקס ומצריך בד"כ ניתוח
 8. מאת BENNY
  13 במאי 2015 ב-2:35 am
  נגע באף שאינו מתרפא BCC
  יש לי תור אליך ושאלתי היא האם טיפול באפודיקס 5 יכול לתת תוצאה טובה ואיך תאכל לדעת זאת
  • מאת דוקטור אהוד מילר
   13/05/2015 ב-14:30
   ראה תגובתי הקודמת אפרט יותר בביקור
 9. מאת מיה
  2 ביוני 2015 ב-4:53 pm
  פצעים בראש
  שלום רב, לאבא שלי, בן 74 פצעים בראש שמכאיבים לו בלילות, הוא עבר הקפאה בעבר ומפחד מהתהליך שוב, האם אתה מבצע מוז גם בראש? האם מומלץ? כמה זמן המתנה יש לביצוע פרוצדורה שכזאת? תודה מראש, מיה
  • מאת דוקטור אהוד מילר
   02/06/2015 ב-20:53
   שלום לך ניתוח מוז מתאים לסרטן עור גם בקרקפת יש לבדוק אותו ולראות אם הנגעים מתאימים לניתוח מוז זמן המתנה כחודש...
 10. מאת חיה טומסיס
  20 ביוני 2015 ב-10:10 am
  ניתוח מוס
  שלום כמה ימים לפני הניתוח עלי להפסיק לקחת פלוקס
  • מאת דוקטור אהוד מילר
   14/07/2015 ב-00:10
   שלום לך אין צורך להפסיק פלביקס באופן עקרוני, אלא אם ניתנה הוראה ספציפית לכך
 11. מאת פדלון עמוס
  30 ביוני 2015 ב-3:48 pm
  כריתה
  אני מיועד לניתוח כריתה האבחנה;skin-neoplasm of uncertain behavior in cheek האם זה צריך להתבצע בשיטת מוס או כריתה כירורגית. מאחר ואני מטופל של מכבי ,האם אפשר להגיע אליך פרטי ולבצע הטיפול במהירות או חייב לעבור דרך הקופה תודה
  • מאת דוקטור אהוד מילר
   14/07/2015 ב-00:07
   שלום לך לא יודע אם קיבלת תשובה או לא בכל מקרה, אפשר לפנות ישירות למרפאתי דרך מכבי 037644444 בהצלחה
 12. מאת יטוי
  13 ביולי 2015 ב-6:30 am
  ברור מחיר לטיפול
  שלום-יש לי סרטן ער בתאי קשקש- מעוניין לדעת מחיר לניתוח אחד .{כמה עשרות פצעים של קשקשי בראש וידיים}תודה.
  • מאת דוקטור אהוד מילר
   14/07/2015 ב-00:04
   שלום לך איך אתה יודע שיש לך סרטן תאי קשקש? האם נלקחה ביופסיה? האם נלקחו ביופסיות מעשרות הנגעים שאתה מתאר? יש לתאם פגישה עם רופא עור ובמידה ויש נגעים שיש להסיר, יש לפנות לכירורג פלסטי אם יש צורך בניתוח מוהס לפי רופא העור, אז יש לפנות למנתח מוהס מוסמך. העלות לא רלוונטית ללא בדיקה והערכה מה צריך לעשות בהצלחה
 13. מאת צריכה ייעוץ
  11 באוגוסט 2015 ב-11:06 am
  נגע בעור
  שלום דוקטור, לאמא שלי יצא מין פצע חיצוני גדול על הרגל בצבע שחור.. היא הלכה לקופ"ח ושם הפנו אותה לפלסיטקאי, לאחר חודש שהיא המתינה וסבלה מכאבים, הרופא שבדק אותה רשם שיש לה נגע עור ושהיא צריכה לעשות ניתוח להסיר אותו, אני לא יודעת אם אתה יכול לעזור לה בנושא בגלל זה אני שואלת כאן, קבעו לה בסוף החודש עוד בדיקה בבית חולים ועדיין לא קבעו לה ניתוח ואנחנו מנסים לאתר רופא פרטי שיעשה את זה על מנת שהיא לא תחכה יותר והמצב יחמיר. לתשובתך אודה
  • מאת דוקטור אהוד מילר
   22/08/2015 ב-12:55
   את מוזמנת לקבוע תור למרפאה תל אביב- 0777779222 ראשון לציון- 037644444 תגידי שאישרתי לך תור בהקדם
 14. מאת אליזבת שוורץ
  21 באוגוסט 2015 ב-2:00 pm
  ניתוח
  שלום אני צריכה ניתוח דחוף להורדת קרינומה יש לי על העף תודה רבה
  • מאת דוקטור אהוד מילר
   22/08/2015 ב-12:54
   שלום לך את מוזמנת לקבוע תור למרפאה תל אביב- 0777779222 ראשון לציון- 037644444 תגידי שאישרתי לך להגיע דחוף
 15. מאת דבורה אלישע
  30 באוגוסט 2015 ב-9:54 am
  רצוני לברר אפשרות לניתוח בשיטת מוז טל 0523738688 בברכה דבורה
  ברצוני לברר אפשרות לנתוח בדיטת מוז להוצאת נגע על האף בברכה דבורה 0523738688 בב
  • מאת דוקטור אהוד מילר
   02/09/2015 ב-21:41
   שלום לך את מוזמנת לקבוע תור למרפאה תא 0777779222 ראשלצ 037644444 ערב טוב
 16. מאת רבקה
  14 באוגוסט 2017 ב-2:42 pm
  מוהס
  יש באשקלון מרפאה למוהס דרך המושלם? יש לי תוצאה של ביאופסיה. צריכה לעסות ניתוח המשך לפי מוהס. מתי התור הכי קרוב? וצריכה טלפון שלך ד"ר מילר תודה רבה בירה רבקה קבוץ בארי
  • מאת דוקטור אהוד מילר
   29/01/2018 ב-20:49
   שלום וסליחה על התשובה המאוחרת, בשל בעיה טכנית אם עדיים לא טופלת, את מוזמנת לפנות לעדן מזכירתי
 17. מאת אלדד
  16 באוגוסט 2017 ב-12:51 am
  נתוח מוז -חשד למלנומה
  שלום רב רציתי לברר לבעלי יש חשד למלנומה האם באיכילו ב עושים נתוחים בשיטת המוז . מי עושה ? אם ישהפניה לניתוח האם זה עולה כסף וכמה זמן אחרי הביקור הראשון ייקבע לו תור לניתוחהנגע כבר הופיע לפני כשנה בתחילה אמרה רופאה שזה כלום עכשיו אמר רופא עור שיש להוציא חשד למלנומה
  • מאת דוקטור אהוד מילר
   29/01/2018 ב-20:46
   שלום וסליחה על התגובה המאוחרת, בשל כשל טכני מתאר לעצמי שבעלך כבר טופל אם יש שאלות מוזמנת לכתוב שוב בריאות שלמה
 18. מאת ורד הודסמן
  16 באוגוסט 2017 ב-3:40 am
  הסרת מוס ממרכז האף
  בבקשה להשיב במייל כי אני בחול כמה עולה ניתוח ומה הסיכויים ללא צלקת ורד
  • מאת דוקטור אהוד מילר
   29/01/2018 ב-20:44
   שלום וסליחה על האיחור בתגובה, בשל בעיה טכנית השאלה כללית ביותר אם עדיין צריכה עזרה, אנא שתפי בפרטים נוספים על מה מדובר? מה יש לך? מה את אמורה לעבור וצלקת, אגב, תמיד תהיה
 19. מאת אירית
  21 באוגוסט 2017 ב-1:50 am
  Bcc
  שלום .לאמא שלי יש bcc 0.5 סמ.הרופאת עור אמרה לנו לפנות לפלסטיקאי.דרך הכללית אנחנו צריכים לחכות עד ינואר.ולפי מה שראתה יש לה את הbcc כבר שנתיים.היא המליצה לנו על רופא שהוא כירורג ופלסטיקאי פרטי שמבצע את הניתוח.שאלתי1.ממה שקראתי ההתמחות צריכה להיות דרמטוכירורג?האם זה נכון או שזה בסדר פלסטיקי כירורג.2.אנחנו גרים בחיפה ,האם יבצעו ניתוח בשיטת מוס או שיש ניתוח גם בשיטה אחרת.?3.אם נגיע אליך,האם הניתוח יוכל להתבצע ביום ההגעה ובזמן הקרוב?(יהיה לאמא שלי קשה להגיע)האם אתה עובד עם ביטוח פניקס?ואיך מתבצע התשלום.והכי חשוב לי לדעת...מה ההבדל בין ניתוח רגיל לשיטת מוס .תודה רבה.
  • מאת דוקטור אהוד מילר
   29/01/2018 ב-20:43
   ניתוח מוהס מאפשר וידוא הסרה מלאה של הגידול בניתוח את הניתוח אני ממליץ לעבור אצל מומחה בתחום, שעבר הכשרה פורמלית, והוא זה שמנתח וגם מסתכל במיקרוסקופ בעצמו כך מתאפשר דיוק רב יותר, וודאות גדולה יותר בהסרת הגידול ניתן גם לבצע הסרה רגילה, ואז מחכים מספר שבועות לתוצאה, ובחלק מהמקרים, כשלפי התשובה הגידול לא הוצא במלואו, נאלצים לעבור ניתוח חוזר בגידולים קטנים ומוגדרים היטב, ניתן לבצע הסרה רגילה באחוזי ריפוי גבוהים
 20. מאת יעקב אליעז
  3 בספטמבר 2017 ב-5:04 pm
  היכן מנתחים בשיטת מוהס
  פצע במצח שלא הגליד רופא פלסטיקאי בסורוקה קבע שיש לכרות ויש חששלסרטן בע ור
  • מאת דוקטור אהוד מילר
   29/01/2018 ב-20:38
   שלום וסליחה על התגובה המאוחרת, על רקע קשיים טכניים אני מאמין שכבר עברת טיפול
 21. מאת עמי
  4 באוקטובר 2017 ב-11:21 am
  נתוח מוס בקצה האף
  רופא העור רוצה לטפל לי בחנקן נוזלי לפני שיגיע למצב של ניתוח. אומר שאולי זה bcc. האם הטיפול לא עלול להחמיר או לטשטש את האבחנה? תודה. חג שמח
  • מאת דוקטור אהוד מילר
   29/01/2018 ב-20:31
   שלום וסליחה על האיחור בתגובה, בשל בעיות טכניות טיפול בחנקן יכול להתאים לנגעים שטחיים, ויכול אף להחליף ניתוח יש לשקול כל מקרה לגופו
 22. מאת חיים
  9 באוקטובר 2017 ב-6:18 am
  ניתוח מוז
  שלום רב, האם הגידול שנכרת בשיטת מוז נשלח לבדיקה פתולוגית בדומה לביופסיות? תודה רבה
  • מאת דוקטור אהוד מילר
   29/01/2018 ב-11:08
   סליחה על האחור בתגובה בעיות טכניות אכן נשלח לביופסיה, במידה ולא היתה ביופסיה מראש
 23. מאת רחל
  24 באוקטובר 2017 ב-9:13 pm
  מלנומה ומוס
  שלום ד"ר מילר לבעלי יש נגע ממש מתחת לעפעף התחתון. נלקחה ביופסיה ונמצא שמדובר במלונמה אינסיטו דרגה 1. פלסטיקאי המליץ על הסרה בשיטת Mohs בשל הקרבה לעין. האם במקרה זה היית ממליץ על כך? אם לא, מדוע? מה התור הקרוב ביותר במרפאתך להסרת הנגע בשיטה זו או בשיטה הסטדנרטית אם זו המלצתך? תודה רבה!
  • מאת דוקטור אהוד מילר
   29/01/2018 ב-11:07
   סליחה על האיחור בתשובה בעיות טכניות ממליץ על מוהס שכנראה כבר בוצע..
 24. מאת שושי
  18 בדצמבר 2017 ב-7:05 am
  טיפול בליפומה בבסיס הגולגולת
  שלום לאחרונה, אובחן, בבדיקת תהודה מגנטית של הראש, גידול מסוג ליפומה בבסיס הגולגולת. הומלץ לי לפנות לכירורג פלסטי בשאלה מה "עושים איתו" האם ד"ר מילר מטפל בסוג זה של גידולים?
  • מאת דוקטור אהוד מילר
   29/01/2018 ב-20:30
   שלום לך הליפומה היא בקרקפת ככל הנראה את מוזמנת לקבוע תור אם עדיין רלוונטי
 25. מאת שלי
  31 בדצמבר 2017 ב-12:59 pm
  גידול במעי הגס
  האם טיפול בהקפאה מתאים גם לגיגול במעי הגס טל 0528430587
  • מאת דוקטור אהוד מילר
   29/01/2018 ב-20:29
   שלום לך השאלה לא קשורה לתחום שלי יש לפנות לכירורג כללי
 26. מאת יהלי תאודור
  8 בינואר 2018 ב-7:35 pm
  BCC או SCC - זמינות תורים
  לגידול שאובחן כ- BCC או SCC על המצח ניתן תור לטיפול לחודשיים. האם והיכן ניתן לזמן תור זריז יותר ולשיטת מוהס באפן פרטי? מה העלויות? האם ביטוח מושלם של קופ"ח מכסה מזה משהו?
  • מאת דוקטור אהוד מילר
   29/01/2018 ב-11:00
   שלום לך בשל תקלה במערכת לא ראיתי פנייתך תוכל לפנות לעדן בימים ובשעות המרפאה היא תעזור לך
 27. מאת בלעום מוהנד
  25 בינואר 2018 ב-10:17 pm
  עברתי ניתוח מוס וקבלתי תשובה לפיופסה
  אני רוצה ייעוץ עם הרופא על התשובה וגם אם אפשר להיות איצלו המעקף האופן פרטי
  • מאת דוקטור אהוד מילר
   29/01/2018 ב-20:28
   בשמחה אנא צור קשר עם עדן

צרו קשר

  דילוג לתוכן