שיחזורים לאחר ניתוח מוהס

לאחר כריתת נגעי עור נותר פצע אשר דורש סגירה. סגירת הפצע מתבצעת בשיטה המתאימה ביותר- תפירה ראשונית, ריפוי משני, השתלת עור ולעיתים שימוש במתלי עור. ככירורג פלסטי, הניסיון הרב בשימוש בשיטות אלו, מביא לתוצאה אסתטית מיטבית.

 • תפירה ראשונית של שולי הפצע: במידה והעור בשולי החסר מספיק משוחרר, ניתן למשוך את שוליו למרכז החסר ולתפרם באופן ראשוני. שיטה זאת מספקת ברוב המקרים, אך איננה נותנת מענה במקרים בהם חסר העור נרחב, העור בהיקף מתוח ונוקשה (למשל ברגליים), או פעולת המתיחה תגרום לעיוות קוסמטי (למשל בפנים).
 • ריפוי מישני : במיקרים נבחרים, ניתן להשאיר את הפצע להחלים לבד, כמובן בעזרת חבישות מיוחדות. באזורים שונים באוזן, בזוית הפנימית של העין, ולעיתים בקרקפת ובאף, ניתן להגיע לתוצאה אסטתית יפה בשיטה זו. החיסרון הוא פרק זמן ארוך יותר, מספר שבועות, עד לריפוי הפצע.
 • השתלת עור: במקרים בהם לא ניתן לסגור פצע על-ידי תפירה ראשונית, ניתן לכסות את חסר העור בעזרת שתל עור. שתלי עור נלקחים מאזורים בהם העור דומה לעור באזור החסר, על-מנת להשיג התאמה טובה ככל האפשר. שתלים לפנים נלקחים מעור קדמי או אחורי לאוזניים. שתלים לשאר האזורים נלקחים מהירכיים או המפשעות. העור נלקח ממקום מוסתר על-מנת להסוות את הצלקות הנותרות. שתלי העור נחבשים בחבישה לוחצת והמנותח משתחרר לביתו. החבישה מוסרת כעבור כ-5 ימים במרפאה. שתלי עור מהווים כלי שימושי לכסות ביעלות פצעים נרחבים, ללא יצירת מתח עורי או עיוותים מסביב לאזור הפצע. אחוזי הקליטה שלהם גבוהים ביותר. מאידך, שתלי עור אינם נקלטים על-גבי עצם, גידים או סחוסים חשופים, כך שאינם משמשים במצבים בהם כריתת העור עמוקה וישנה חשיפה של מבנים אלו.
 • מתלה עור מקומי: מתלה עור הינו פיסה של עור המשוחררת ממקומה בעזרת חתכים בהיקיפה ובעומקה, אך עדיין נשארת מחוברת בדופן אחת לפחות למקומה. בסיס החיבור הזה, משמר אספקת דם לרקמת העור אשר מנותקת כמעט לגמרי ממקומה, ויכולתה לחיות תלויה בו (מכאן השם “מתלה”). היתרון בשחרור העור ממקומו קשורה ביכולת לנייד אותו (על-ידי משיכה, קידום, סיבוב, היפוך על עצמו וכו’) לצורך כיסוי של חסר העור בסביבתו. מתלים עוריים עשויים לתת תוצאה קוסמטית טובה יותר משתל עור, מאחר והם מורכבים מעור בעל תכונות דומות לאזור המקבל. מתלים אף משמשים לכיסוי של עצם, גידים וסחוסים אשר אינם ניתנים לכיסוי ע”י שתלי עור. עם זאת, לא תמיד ניתן לגייס מתלה עור בסביבת הפצע, מטעמים של היעדר עור או אספקת דם מתאימה לעור.

תמונות לאחר ניתוח מוהס ושיחזור:

* ניתן לצפות בגלריית תמונות מלאה של תמונות לפני ואחרי. חלק מהתמונות קשות לצפיה לחלק מהאנשים. במידה ותרצו לצפות בגלריות, לחצו כאן>>>

גידול BCC באף אחרי ניתוח מוס ושחזור

גידול BCC באף אחרי ניתוח מוס ושחזור

 

גידול SCC שנתיים לאחר שיחזור

גידול SCC שנתיים לאחר שיחזור

 

* ניתן לצפות בגלריית תמונות מלאה של תמונות לפני ואחרי. חלק מהתמונות קשות לצפיה לחלק מהאנשים. במידה ותרצו לצפות בגלריות, לחצו כאן>>>

 1. מאת יואב
  5 באוגוסט 2015 ב-9:42 am
  מתי דרוש שחזור?
  דוקטור מילר שלום, אני אמור לעבור ניתוח בשיטת מוהס בקרוב באיזור הלחי. רציתי לדעת האם אני צריך גם שחזור? לפי מה מחליטים אם דרוש שחזור? תודה מראש י.
  • מאת דוקטור אהוד מילר
   05/08/2015 ב-17:52
   שלום לך במהלך ניתוח מוהס אני דואג לנקות את הגידול במלואו לאחר מכן, השחזור מתבצע בהתאם לגודל החסר, מיקומו ומה מתאים לפי ראות עיני כפלסטיקאי זאת נוכל לדעת בהערכה לפני הניתוח ובצורה ודאית רק בניתוח עצמו
 2. מאת שי
  14 באוגוסט 2017 ב-1:21 am
  השתלת עור באף לאחר ניתוח שנכשל
  שלום עברתי לפני 10ימים ניתוח באף בשיטת מוהס נלקחה פיסת עור נרחבת מאחורי האוזן והושתלה באף . השתל נכשל ולא נקלט והסירו לי אותו . כרגע העצם והסחוס חשופים ומכוסים בתחבושת ועלי לבצע ניתוח נוסף בהקדם האפשרי. איזו שיטה עדיפה במקרה שלי? השתלת עור רגילה או מתלה עור? צריך לציין שהניתוח להשתלת עור התבצע לאחר של 5-6 פרוצדורות של הסרת הנגע מהאף (בשיטת מוהס) ונשארה שכבה דקה של עור על האף. הטלפון שלי: 050-8484870 אשמח אם תוכל לענות לי במהרה. תודה שי
  • מאת דוקטור אהוד מילר
   29/01/2018 ב-20:50
   שלום וסליחה על התגובה המאוחרת, בשל בעיה טכנית מקוה שבעיתך נפתרה אם צריך יעוץ, אתה מוזמן לפנות לעדן מזכירתי פרטים באתר
דילוג לתוכן