כתבות

האם סרטן עור מגרד?

שינוי התנהגות של שומות יכול להיות גם גרד חדש שהופיע, אודם או גירוי מקומי, דימום. בנוסף, פצעים שלא נרפאים מעבר לשלושה שבועות. גרד יכול לבטא תגובה של מערכת החיסון לרקמה שהיא לא תקינה, ויכול להוות נורית אזהרה…
לקריאת המאמר>>>

ניתוח מוהס לטיפול בסרטן העור באף

האף הוא אבר נשימה והרחה. מעבר אויר תקין דרכו חיוני. הטיפול בסרטן העור באף מחייב ברוב המקרים ניתוח מוהס, בכדי לוודא הסרה מלאה של הגידול. לאור מורכבותו של האף, בחלק גדול של המקרים יש צורך בשחזור מורכב יותר מתפירה ראשונית של החסר, וזאת בכדי לשמר את הצורה והתפקוד התקין.
למאמר המפורט על סרטן העור באף>>>

ניתוח מוהס לסרטן עור בקרקפת

הקרקפת מהווה את אחד המקומות הנפוצים לסרטן עור. חשוב להיות ערניים ולהקפיד על בדיקה גם של הקרקפת ובתוך השיער כחלק מבדיקה תקופתית אצל רופא העור. גידולים סרטניים בקרקפת מצריכים ניתוח מוהס ושחזורים. במאמר תמצאו סקירה של הנושא וכן דוגמאות ותמונות לפני ואחרי ניתוח.
לקריאת המאמר>>>

גידולים סרטניים באזניים והטיפול בהם

75% מגידולי העור מופיעים בפנים! מתוכם כשליש באף, וכרבע מגידולי העור מופיעים באוזניים. מכאן ניתן להבין כמה נפוץ למצוא סרטן עור באזניים. במאמר הבא אסקור כיצד מאבחנים ומהם הטיפולים המומלצים בגידולי אזניים.
להמשך קריאה>>>

מהי דרמטוסקופיה?

גילוי ואבחון סרטן עור באמצעות דרמוסקופ – דרמטוסקופיה או דרמוסקופיה היא בדיקת העור ואבחון נגעי עור בעזרת מכשיר הדרמטוסקופ.
להמשך קריאה>>>

החלמה מניתוח מוהס

מה קורה לאחר הניתוח, כמה זמן החלמה, אילו סיבוכים יכולים להיות, מה מותר ומה אסור לעשות לאחר ניתוח מוס…
להמשך קריאה>>>

ניתוח מוז לאשה בת 100 עבר בהצלחה

בסי, שתחגוג בקרוב את יום הולדתה ה-101, סבלה מגידול סרטני בעור הפנים. היא פנתה למספר רופאים, אבל כולם חששו לטפל באישה בגילה. בינתיים הגידול הלך והתפשט והפריע לה מאוד בכל פעם שהביטה במראה. ד”ר אהוד מילר, מומחה בכירורגיה פלסטית ובניתוחי מוז באסותא ראשון לציון, החליט שלמרות גילה המתקדם, בריאותה הטובה של בסי מאפשרת לנתח אותה ולשפר את איכות חייה.

לסיפור המלא>>>

דוקטור אהוד מילר נבחר בדירוג פורבס בין הפלסטיקאים הטובים בישראל!

המשך קריאה>>>

הקשר בין עישון לסרטן העור

מבין סרטני העור קיים קשר ישיר בין עישון לבין סרטן מסוג תאי קשקש (SCC), בעיקר באזור השפתיים וחלל הפה. אלו הם האזורים הראשונים והעיקריים הנחשפים לחום ולרעלים של הסיגריות.

להמשך קריאה>>

סרטן עור מסוג BCC  ו- SCC  בראש ובפנים (קרקפת, אף, לחיים, שפתיים, אוזניים, עפעפיים)

גידולי העור הנפוצים הם BCC  ו- SCC. הופעתם באזורי גוף שונים תלויה בחשיפה לשמש לאורך השנים. כ- 70% מהגידולים יופיעו בפנים, כשמרביתם יופיעו באיבר החשוף ביותר לשמש, האף. חלק ניכר מהם יצריך ניתוח מוהס. לכל אזור יש התייחסות ניתוחית ודגשים שונים מבחינת השחזור, כשהכלל המנחה הוא לעשות את הניתוח הפשוט והקל למטופל, שיתן את התוצאה התפקודית והאסטתית הטובה ביותר.

להמשך קריאה>>>

גילוי עצמי של סרטן העור – שיטת ABCDE

לצורך זיהוי ראשוני של נקודות או כתמים חשודים פותחה שיטת ABCDE, הנותנת לנו כלים בסיסיים לדעת מי מנגעי העור חשוד…
המשך קריאה>>>

גילוי מוקדם של סרטן העור

גילוי המוקדם של סרטן העור, מאפשר אחוזי ריפוי גבוהים יותר שמושגים ב”מחיר” נמוך יותר- ניתוחים פחות מורכבים, הימנעות מטיפולים נוספים, עוגמת נפש דאגה וסבל פחותים, ואף הצלת חיים.
להמשך קריאה >>>

סרטן העור

סרטן עור נגרם משילוב של סוג עור בהיר הרגיש לשמש, וחשיפה מרובה לשמש בעבר. הגידולים מופיעים בד”כ באוכלוסייה המבוגרת, להם זמן רב של חשיפה מצטברת לשמש. החשיפה לשמש אינה צריכה להיות בזמן האחרון, גם חשיפה לפני 50 שנה, או חשיפה לפרקי זמן קצרים מספיקה בכדי להוות גורמי סיכון. כך אנו עדים…
להמשך קריאה>>

מהם התסמינים לסרטן העור

כיום כולם יודעים שגילוי מוקדם של סרטן הוא קריטי. זיהוי הגידול בשלב מוקדם מאפשרת טיפול קל יותר, ניתוח קטן יותר, ויכולה גם להציל חיים…
להמשך קריאה>>>

הטיפול בסרטן העור

הטיפול בסרטן העור נחלק לטיפול ניתוחי ושאינו ניתוחי. סוג הטיפול תלוי בסוג הגידול, מידת התפשטותו וכמובן במצבו של המטופל.
להמשך קריאה>>>

אבחון נגעים בחלל הפה

תחום נגעי חלל הפה הוא נפוץ, מי מאתנו לא סבל מפצעים כואבים בחלל הפה, אך בד”כ לא זוכה אזור הפה להתייחסות רבה. נגעים בחלל הפה יכולים להיות שפירים, טרום ממאירים וממאירים. הנגעים הממאירים פחות נפוצים מהאחרים, אך חשוב לאבחן אותם מוקדם.
להמשך קריאה>>>

איך לפענח תשובות פתולוגיות לסרטן העור

קיבלתם תשובה פתולוגית לאחר ביופסיה מנגע עורי? כאן תמצאו מידע ראשוני לגבי הפתולוגיות השונות שתמצאו ב”ניירת” מקופת החולים או ממכון הביופסיה
לקריאת המאמר>>>

גילוי מוקדם של מחלת הסרטן יכול להציל חיים

דומה לסוגי הסרטן האחרים גם סרטן העור מתחיל בהתרבות תאים. התאים מתרבים ללא בקרה. במידה והגידול שפיר מתחילה רקמת התאים להתחלק ולגדול…
לקריאת המאמר>>>


 כתבות וסרטונים של ד”ר אודי מילר מרחבי הרשת

הרצאה על ניתוחי מוהס- ד”ר מילר

ראיון מצולם עם ד”ר מילר – סרטן עור וניתוחי מוהס

כתבה בעיתון “הארץ” על ניתוחי מוהס – ד”ר מילר. לקריאת המאמר>>>

כתבה בעיתון “הארץ” יוני 2015. לחצו כאן לקריאה >>>

צרו קשר

    דילוג לתוכן